Emdr İzmir

Ana sayfa » Emdr İzmir

Emdr izmir

Emdr izmir : EMDR açılmı olan “Eye Movement Desensitization and Reprocessing ” Türkçe anlamı Göz Hareketleri Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme, göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden yapılandırmayı içeren bir psikoterapi metodudur. Merkezimiz izmir de Emdr tedavisi konusunda hizmet vermektedir. İzmir psikolog hizmetleri için merkezimizi arayabilirsiniz.

Emdr Terapisi Nedir?

Kişideki acı dolu tecrübeler, beyinde görsel, işitsel, duygusal, düşünsel ve bedensel temsillerle saklanmaktadır. Kişi bu deneyimleri hatırladığında beyninde görsel bir resim (hedef olay) ve bu resme eşlik eden negatif düşünceler (ben değersizim, güçsüzüm, sevilmeyen biriyim, yeterince iyi değilim, kendime güvenemem, mükemmel olmalıyım, tehlikedeyim,acı çekiyorum vb.) belirir.

Olay hatırlandığında ve negatif inanç belirdiğinde öfke, korku, kızgınlık, utanç gibi bazı duygular ortaya çıkar. Emdr izmir için  Emdr terapisi merkezimizden randevu alabilrisiniz


Emdr Terapisti çalışma Alanları

 

 • Performans ve Yaratıcılık Geliştirme
 • Depresyon
 • Anksiyete Bozuklukları
 • Kişilik Bozuklukları
 • Beden Ağrısı Bozuklukları

 

 • Korkular
 • Performans Kaygıları
 • Kronik Ağrılar
 • Bağımlılıklar
 • Ergenlik Sorunları
 • Fobiler

Emdr Tedavisi

Şuanda bir çok ülkede onbinlerce  emdr terapisti tarafından uygulanmakta olan EMDR tedavisi ; bireylerin  geçmişte yaşadıkları yıkıcı travmalar , duygusal problemler, endişe, kaygı , suçluluk duygusu, aşırı öfke, taciz vakalarında ,  deprem gibi yıkıcı doğal afetler, çocukluk dönemi travmaları ve  bazı depresyon çeşitlerinin tedavi süresince etkin olarak başvurulan psikoterapi yöntemi olmuştur.

Deprem fobisi konusunda Emdr terapisi ile alınan başarılı sonuçlar deprem fobisi olanların hayatlarına tekrar dönmeleri konusunda faydalı olmuştur. Emdr İzmir aile ve psikolojik danışmanlı merkezimiz de konusunda uzman psikolog ve emdr terapisti tarafından uygulanır.


Çocuklarda EMDR Terapisi

Çocuklarda oluşan travmatik deneyimler, korkular,kaygılar ,öz güven eksikliği , çekingenlik durumu, sosyal fobi, ve özellikle sınav kaygısı yada sınav performansının yükseltilmesi için  EMDR terapisi sıkça başvurulan bir yöntemdir. kullanılmaktadır. izmir çocuk psikoloğu  EMDR terapisi özellikle çocuklarda ve ergenlerde çok daha etkili ve hızlı sonuç vermektedir.

Uzman Psikologlarımız İzmirde 15 yıldır EMDR terapisi uygulamaktadırlar . Bir çok vakadan  kaynaklı bir çok  travmatik deneyim ve farklı problem alanlarında  vaka deneyimine sahiptirler.

EMDR seans ücretleri ve emdr tedavisi hakkında bilgi ve randevu için bizi arayabilirsiniz.


Emdr Terapisi İzmir

EMDR terapisi merkezimizde uygulamakta olupyapılmakta olup  seans randevusu, emdr ücretleri  ve bilgi için bizi arayabilirsiniz